Уряд України ухвалив стратегію скорочення парникових викидів

Čytaty latynkoju
Уряд України ухвалив стратегію скорочення парникових викидів

Паризька кліматична угода зобов’язує країни скорочувати викиди парникових газів. Це означає, що країна буде перебудовуватися і модернізуватися відповідно до світових трендів.

Що передбачає стратегія низьковуглецевого розвитку

Серед надважливої місії угоди — зупинити глобальне потепління на Землі — документ також зобов’язує країни скорочувати викиди парникових газів. Це одне з положень угоди: почати в період з 2050-2100 років обмежувати викид парникових газів, одержуваних в результаті промислової діяльності людини, до рівня, який дерева, грунт і Світовий океан можуть переробити природним чином.

«Україна входить до першої десятки країн світу, які на виконання Паризької угоди розробили стратегію низьковуглецевого розвитку. Далі документ направимо до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та його оприлюднять на офіційній сторінці Секретаріату РКЗК ООН. Це вкрай важливо, бо ухвалена Стратегія посилює міжнародний імідж України та підтверджує, що ми є активними учасниками у формуванні нової кліматичної політики», — написав міністр екології Остап Семерак на своїй сторінці в Facebook.

Фото: з Facebook-сторінки міністра екології

Як зазначає Семерак, документ розроблявся в 9 етапів і працювало над ним понад 600 осіб. До створення стратегії мають відношення також Агентство США з міжнародного розвитку «Муніципальна енергетична реформа в Україні»;  науковці Національної академії наук України. Показники Стратегії будуть переглядатися кожні 5 років з урахуванням національних обставин та можливостей.

Нагадаємо, що у Всесвітній день навколишнього середовища ми розповідалиДень захисту довкілля: до яких кліматичних угод входить Україна про діяльність міжнародних екологічних організацій та кліматичних угод, до яких входить Україна.  Зокрема розказували як працює Паризька кліматична угода, яку Україна підписала 22 квітня 2016 року.