Українська школярка створила програму для ЕКГ на основі штучного інтелекту

Čytaty latynkoju
Українська школярка створила програму для ЕКГ на основі штучного інтелекту

Українка створила програму для того, щоб модифікувати ЕКГ-апарат, який міг би не тільки аналізувати стан пацієнтів, а й встановлювати діагноз. Як інформує блог Українського Католицького університету, зараз розробниця планує зробити додаток на телефон, у якому можна було би зробити панорамний знімок кардіограми і отримати результат одразу, без візиту до лікаря.

Що варто знати про винахід для ЕКГ

Розробкою українки зацікавилися підприємці. Проте до акселерації та перетворення ідеї на стартап Соломія прагне удосконалити свою розробку: «Поки що точність програми — близько 80%. Для штучного інтелекту це доволі непоганий результат, проте це замало, коли мова йде про людські життя».

Окрім участі в Малій Академії наук, розробниця також стала учасницею конкурсу Intel ISEF у США. В Україні його поділяли на два конкурси: «Інтел-Техно» та «Інтел-Еко». На першому між собою змагаються школярі в галузях інформатики, фізики і прикладних наук. Другий – для школярів, які цікавляться хімією, біологією та медициною.

Загалом на конкурсі було три категорії нагород: спеціальні нагороди, нагороди від самого конкурсу і нагорода від генерального спонсора. Журі складали понад 130 професорів, докторів і шість нобелівських лауреатів із різних наук. Українська винахідниця отримала спеціальну нагороду від короля Саудівської Аравії «За вирішення справжніх проблем». Винахід зацікавив іноземців, і школярці пропонували подаватися на вступ до низки престижних вишів за кордоном, проте вона зупинила свій вибір на УКУ.

Раніше ми розповідалиУКУ запрошує на курс комунікацій для соцпідприємців про запуск курсу з комунікацій для соцпідприємців, котрий здійснили в цьому українському університеті.