Індекс інвестиційної привабливості України зріс — дані EBA

Čytaty latynkoju
Індекс інвестиційної привабливості України зріс — дані EBA

28,1% бізнесменів вважають «клімат» привабливим для інвестування. 30,5% керівників компаній вважають, що бізнес-клімат вже покращився за останні півроку. На часі дізнатися більше, що вплинуло на індекс за I півріччя 2018 року.

Що кажуть про цей індекс в ЕВА

В Європейській Бізнес Асоціації наголосили, що вже другий рік поспіль Індекс тримається на рівні вище трьох – він вийшов з негативної площини та перейшов в нейтральну. Так наприкінці 2017 року він складав 3,03, в кінці 2016 – 2,85, в кінці 2015 – 2,57. З того часу, Індекс сягав позначки вище трьох в 2011 році і складав 3,39. Це був один з найбільших показників.

Відповідно до отриманих даних, 30,5% керівників компаній вважають, що бізнес-клімат вже покращився за останні півроку. Бізнес позитивно оцінює прийняття трьох законів:

  • «Про валюту»
  • «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»
  • «Про антикорупційний суд».

Позитивно підприємці відгукнулися і про стабільність гривні. Непогано оцінили і розвиток електронних сервісів та діджиталізацію економіки, котрі є запорукою прозорості та відкритості. Не оминули увагою і прихід на ринок України нових іноземних інвесторів: у сфері ритейлу, автоматичне відшкодування ПДВ та скасування печатки, початок реформування системи охорони здоров’я. Підприємці відмічають, що мали місце такі негативні явища як контрабанда, яка заважає вести легальний бізнес в країні, посилення тиску контролюючих органів, загострення конфлікту на Сході України та початок передвиборчої кампанії.

Нагадаємо, що Міжнародне рейтингове агентство Moody’s покращилоMoody’s покращило прогноз для банківської системи України свій прогноз для банківської системи України. В агентстві вважають, що кредитоспроможність банків країни буде поліпшуватися протягом наступних 12-18 місяців. Це обумовлено поліпшенням якості активів і повернення до прибутковості.