В Україні розпочали пошук нафти та газу в Чорному морі

Čytaty latynkoju
В Україні розпочали пошук нафти та газу в Чорному морі

В Одесі вийшов у рейс єдине в Україні науково-дослідне судно «Іскатель», яке здійснюватиме роботи з пошуку нафти та газу на північно-західному шельфі Чорного моря. Сейсморозвідувальні і геохімічні роботи будуть здійснюватися протягом 15 днів у межах Кілійського-Зміїного уступу і Криловського прогину.

Що відомо про розвідувальні роботи

«Іскатель» — унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високочастотної, а низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність. У планах підприємства «Причорномор’я» — проведення комплексних геофізичних і геохімічних досліджень з метою виявлення та підготовки до пошуково-розвідувального буріння перспективних об’єктів.

Нагадаємо, що в Україні запустилиВ Україні оголосили про запуск онлайн-проекту для мінерологів єдину базу із державних кадастрів, спеціальних дозволів на користування надрами, електронного каталогу фондів геологічних матеріалів. На порталі minerals-ua.info знаходиться інформація про 117 видів корисних копалин, які виявили на території нашої країни та про 20000 родовищ.

Основна мета онлайн-бази полягає у можливості підвищити рівень геологічної інформації в Україні. Сайт має на меті зробити процеси користування надрами прозорими та відкритими. Інформацію, яка тепер є відкритому доступі у рамках цього проекту, українські геологи збирали кілька десятків років. Інформація, якою наповнена база, надходить на сайт із державних кадастрів, спеціальних дозволів на користування надрами. Також використані дані, електронного каталогу фондів геологічних матеріалів та інших джерел. Проект реалізовували у співпраці із Норвегією в рамках проекту EIMIDA. Роботи щодо запуску бази були розпочаті ще 2012 року, кажуть представники команди, яка створювала сайт та наповнювала його інформацією.