Європейський фінрегулятор анонсує користь від смарт-контрактів

Čytaty latynkoju
Європейський фінрегулятор анонсує користь від смарт-контрактів

У звіті банківського регулятора ЄС йдеться про переваги і ризики, пов’язані з використанням DLT-технології у фінансовій сфері. EBA виділила два випадки застосування blockchain: транскордонні транзакції і аутентифікація особистості. На часі дізнатися більше, що говорить європейський регулятор про майбутнє цих технологій.

Яку силу матимуть технології

Використання DLT-технології та смарт-контрактів у фінансових операціях відкриває ряд можливостей. Найбільш перспективними є потенційне підвищення ефективності, зниження витрат і ризику дублювання транзакцій, а також маніпулювання документами. В EBA зазначають, що технологія як і раніше зіштовхується з потенційними ризиками. Це пов’язано з тим, що законодавство, що регулює її, залишається на даний момент невизначеним. «Наприклад, договір з цифровим підписом може не мати позовної сили у всіх юрисдикціях. Важливо встановити відповідне законодавство в разі конфлікту інтересів та механізми вирішення спорів», — наголошують в EBA.

Нагадаємо, що Microsoft вже запустилаMicrosoft запускає blockchain та смарт-контракти для авторських прав смарт-контракти та blockchain для авторських прав. EY та Microsoft розробили рішення для обслуговування будь-якої галузі, де інтелектуальна власність або активи отримали ліцензію для стороннього використання. Йдеться також про сфери, в яких відбувається сплата роялті на основі відповідних угод. У рамках ланцюжка авторських прав — автори, авторські пісні, розробники тощо. Співавтори розробки заявили, що інтелектуальна власність генерує мільйони транзакцій, що сукупно еквівалентні мільярдам доларів на місяць. Розрахунки роялті за цінністю в даний час в основному ведуться досі вручну та потребують автономних джерел даних. Використання blockchain може змінити цю практику.