ЄБРР надає «Укрзалізниці» $150 млн на вагони

Čytaty latynkoju
ЄБРР надає «Укрзалізниці» $150 млн на вагони

Усі закупівлі будуть здійснюватися через тендерну процедуру, у повній відповідності до Правил публічних закупівель ЄБРР. На часі дізнатися, на яких умовах ЄБРР надає «Укрзалізниці» кошти.

Для чого цей кредит 

Цей кредит разом із власними коштами «Укрзалізниці» дозволить здійснити програму закупівель на суму $260 млн. Йдеться про близько 6,5 тис відкритих вантажних вагонів, найбільш вживаних та найбільш зношених у вагонному парку УЗ.

Ключовий моментом є те, що кредит надано на ринкових засадах, без державної гарантії. За словами Євгена Шевальова, таке рішення є яскравим сигналом того, що компанія на правильному шляху. ЄБРР, як стало відомо, активно продовжуватиме політичний діалог у рамках реалізації цього проекту. Передумовами для початку вибірки коштів за цим кредитом є започаткування роботи нової Наглядової ради УЗ, формальне ухвалення Плану дій щодо корпоративного управління, лібералізація вагонного компоненту тарифів.

Відзначимо, що оновлення рухомого складу – один із основних пріоритетів керівництва УЗ. Так, підприємство у цьому році інвестує«Укрзалізниця» інвестує понад 18 млрд грн у нові вагони понад 18 млрд грн у нові вагони. Розвиток рухомого складу стосуватиметься як пасажирських, так і вантажних перевезень на території України. Протягом 2018 року «Укрзалізниця» планує інвестувати в оновлення та модернізацію рухомого складу 18,4 млрд грн. Як стало відомо журналістам «Економічної Правди», кошти буде скеровано на те, аби закупити та модернізувати вагони. Загалом буде придбано 60 та модернізовано 226 пасажирських вагонів. Що стосується вантажних вагонів, то за рік планується закупити 3,55 тис одиниць. Також буде виготовлено 3,6 тис та модернізовано понад 10 тис вагонів.