Стало відомо, скільки безконтактних поїздок здійснили у київському метро

Čytaty latynkoju
Стало відомо, скільки безконтактних поїздок здійснили у київському метро

Три роки тому, червні 2015 року, в столичній підземці було здійснено першу безконтактну оплату проїзду карткою Mastercard через термінал «Ощадбанку». На часі дізнатися, як нова послуга прижилася у київському метро.

На яких станціях активно користуються безконтактною оплатою

ТОП-5 найпопулярніших станцій з безконтактної оплати: «Контрактова площа», «Академмістечко», «Лівобережна», «Почайна» та «Мінська». Враховуючи темпи збільшення кількості охочих сплачувати за проїзд безконтактно, цієї весни кількість турнікетів для безконтактної оплати була збільшена. Оплачувати проїзд можна платіжними картками, а також смартфонами та іншими пристроями з використанням NFC-гаманців.

«Ощадбанк» першим серед українських банків у партнерстві з Mastercard розпочав реалізацію проектів з впровадження безконтактних розрахунків у громадському транспорті. У 2015 році Київський метрополітен, Mastercard та «Ощадбанк» запустили безконтактну оплату за технічної підтримки Ingenico Group і консорціуму «Астек».

Київ став п’ятим містом у світі, де оплатити проїзд у метро банківською карткою можна прямо на турнікеті. Під час нещодавньої глобальної конференції компанія Google відзначила систему безконтактної оплати в київському метро серед прогресивних світових проектів.

Додамо, що 70 % людей не користуютьсяМайже 70% людей не користуються жетонами в столичному метро жетонами у київському метро. Замість них в оплаті переважають: картка метро, банківська картка та мобільні додатки, а також картка киянина.

Додамо, що київський метрополітен може перейти на повністю безготівковий розрахунок вже восени 2018 року. Про це в інтерв’ю виданню 44.ua заявив перший заступник голови Київської держадміністрації Микола Поворозник: «Зараз йде процес введення електронного білета. Питання в тому, щоб не робити подвійну роботу в частині QR-коду. Думаю, що ми будемо говорити про відхід від жетона, коли запрацює єдиний електронний квиток. Повний його старт заплановано на осінь 2018-го».