Із 1 вересня 2018 року усі дороги в Україні мають бути з велодоріжками

Čytaty latynkoju
Із 1 вересня 2018 року усі дороги в Україні мають бути з велодоріжками

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, в частині організації велосипедного руху. Відомство запроваджує обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів».

Що змінять в Україні та як зводитимуть нові дороги

Про нововведення повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«В усіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух та зменшити кількість машин на дорогах. У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів», — заявив чиновник.

Нові правила запроваджують вимоги щодо велоінфраструктури. Велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати:

  • на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон,
  • на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху,
  • вулицях місцевого значення,
  • селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці. За наявності забудови з одного боку вулиці слід влаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні. За наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.

Нагадаємо, раніше ми інформувалиУ Києві тестують мапу велосипедної інфраструктури про запуск мапи велоінфраструктури в Києві.