В Україні запровадять електронні земельні торги на основі ProZorro

Čytaty latynkoju
В Україні запровадять електронні земельні торги на основі ProZorro

Тепер для реалізації торгів Держгеокадастр зможе використовувати зовнішні електронні майданчики, наприклад ProZorro.Продажі. Так регулюватимуть реалізацію прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності.

Навіщо потрібен перехід земельних торгів на платформу ProZorro

Такий варіант, як вважають урядовці, дозволить залучити максимальну кількість учасників, зокрема новий пул покупців, які вже є постійними користувачами системи ProZorro.Продажі. Також такий варіант торгів не потребує фізичної присутності покупців на місці проведення аукціону.

Зараз налаштування процедур відбувається відповідно до вимог Земельного кодексу, яким врегульований порядок проведення земельних торгів.

У 2017 році на земельних торгах було реалізовано 1837 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. гектарів. У результаті місцеві бюджети отримали 118,7 млн гривень. Середня орендна ставка, що формується на торгах, за останні 5 років збільшилася на понад 10 процентних пунктів та за підсумками 2017 року склала 14,73%. За перші 6 місяців 2018 року цей показник уже підвищено до 18,75%

При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн. Ця система забезпечила прозорий продаж активів вже на 9 млрд грн.

Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України

Нагадаємо, раніше ми інформувалиProZorro.Продажі перемогла на світовому конкурсі про перемогу платформи «ProZorro.Продажі» на міжнародному конкурсі.