У Києві пропонують заряджати електромобілі від ліхтарів

Čytaty latynkoju
У Києві пропонують заряджати електромобілі від ліхтарів

В рамках проекту передбачається обладнання ліхтарних стовпів виходами для підзарядки електротранспорту. Це даватиме змогу підключати до ліхтаря інших споживачів в денний період. Також передбачена розробка єдиного типу електричного роз’єму. До нього має під’єднуватися портативний конектор з вбудованою системою білінгу. Конектер буде персональний і буде перевозитися в електромобілі. Цей пристрій дозволять власникам електромобілів підключатися до будь-яких ліхтарних стовпів на вулиці. Можна буде також сплатити за електроенергію і паркування.

Скільки коштуватиме така технологія, що допоможе заряджати електромобілі

Загальний бюджет проекту складатиме трохи більше 2 млн грн:

  • Розробка та узгодження технічного проекту модернізації вуличного ліхтарного стовпа (планується кілька варіантів рішення) — 50 тис грн.
  • Розробка і виготовлення спеціальних роз’ємів, підбір реле і переобладнання перших 10 вуличних ліхтарних стовпів (перша черга проекту) — 100 тис грн.
  • Розробка портативного біллінгового коннектора для України від німецької компанії — 930 тис грн.
  • Закупівля першої партії портативний білінгових коннекторів (10 шт.) — 465 тис грн.
  • Сертифікування, ліцензія, розмитнення портативних білінгових конекторів — 155 тис грн.

Нагадаємо, раніше ми інформували«ДТЕК» запустила в столиці власну мережу електрозаправок про запуск компанією ДТЕК власної мережі зарядних станції для електромобілів у Києві.