У річницю безвізу порахували українські біометричні паспорти

Čytaty latynkoju
У річницю безвізу порахували українські біометричні паспорти

У перші місяці дії безвізу спостерігався великий сплеск кількості бажаючих оформити біометричні закордонні паспорти, кількість документів, які оформлювалися протягом дня, сягала 28 тисяч. Підвищений попит залишається і до сьогоднішнього дня.

Про що говорить статистика

Загалом, з моменту запровадження біометричних закордонних паспортів (січень 2015 року) в Україні оформлено близько 8,8 млн таких документів. При цьому, протягом останніх 12 місяців оформлено понад 5 млн паспортів для виїзду за кордон. До запровадження безвізового режиму щороку оформлювалося лише близько 2 млн документів.

Керівник громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко навела дані Євростату та агенції Фронтекс. Вони демонструють, що запровадження безвізового режиму для України не вплинуло суттєво на міграційну ситуацію у країнах ЄС. Йдеться про кількість відмов у перетині кордону та виявлених українців, які порушували міграційні правила несуттєво збільшилася. Однак кількість звернень українських громадян за захистом у європейських країнах зменшилася.

Нагадаємо, що прикордонники також відзвітувалиПрикордонники відзвітували про кількість іноземців з біометричними паспортами про кількість іноземців із біометричними паспортами. 1 січня 2018 року почала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 70 країн. На кордоні з північно-східною сусідкою Україна в тестовому режимі запустила біометричний контроль ще 27 грудня. Іноземців тепер перевіряють ретельніше.

Станом на 23 березня 2018 року біометрією скористалися 136 тисяч осіб, з них 96 тисяч – громадяни північно-східної сусідки. Вони їдуть в основному з комерційних справ і до родичів. На кордоні відбувається  ідентифікація і верифікація осіб, які перетинають кордон. Це зменшує ризики і підвищує прикордонну безпеку.