В Україні оприлюднять онлайн-перелік транзакцій підприємств

Čytaty latynkoju
В Україні оприлюднять онлайн-перелік транзакцій підприємств

Першим користувачем сервісу оприлюднення транзакцій стала Укрзалізниця, яка звернулась до ДУ «ВПФ» із запитом про оприлюднення витрат на порталі. Як результат, розробники створили повністю універсальний сервіс для оприлюднення транзакцій, який дозволить зробити компанії та організації більш відкритими у своїй фінансовій діяльності.

Яка користь від нового сервісу 

Запуск такого онлайн-сервісу великим кроком у фінансовій прозорості підприємств, кажуть представники державних структур.

До жовтня 2018 року обіцяють запустити сервіс оприлюднення договорів та стану їх виконання. Це дозволить громадськості відслідковувати, за що платять підприємства і які зобов’язання виникають в процесі виконання договорів. Такі впровадження на порталі зроблять компанії більш прозорими та загалом позитивно вплинуть на відкритість публічних фінансів в Україні. Корисним буде сервіс і для журналістів у проведенні розслідувань.

Додамо, що минулого 2017 року Україна відкрилаУкраїна відкрила дані про бенефіціарів компаній дані про бенефіціарів компаній. Таким чином Україна стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників – ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості й запобігання корупції Тепер ЗМІ і громадськість можуть вільно використовувати і аналізуватиці відкриті дані для публічного контролю.