«Укрпошта» піднялася на 33-є місце у світі серед поштових операторів

Čytaty latynkoju
«Укрпошта» піднялася на 33-є місце у світі серед поштових операторів

Серед 173 пошт світу національний український поштовий оператор піднявся одразу на 7 позицій у загальному рейтингу Всесвітнього поштового союзу (ВПС). На часі дізнатися більше про цей рейтинг, до якого входить «Укрпошта».

Що варто знати про показники, які має «Укрпошта»

«Україна завдяки роботі Укрпошти не просто піднялася на 7 сходинок – із 40 місця на 33. Ми обійшли пошти таких країн, як РФ та Норвегія, які залучають для свого розвитку значні державні субсидії та мають істотно нижчий рівень конкуренції з приватними гравцями ринку», — зауважив в. о. генерального директора «Укрпошти» Ігор Смілянський. За його словами, компанія запустила «Особистий кабінет», API, чат-ботів у соцмережах, мобільний застосунок. Також національний поштовий оператор розширив портфель нових продуктів, сервісів та послуг і почав переводити свої відділення у новий формат.

Що варто знати про рейтинг

ВПС визначає інтегрований індекс розвитку поштового зв’язку країн (2IPD) за спеціальною методикою, аналізуючи за 2017 рік:

  • дані трекінгу про поштові відправлення (у світі понад 5,1 мдрд трекінг-статусів в 2017 р.),
  • офіційну статистику щодо діяльності поштових операторів (враховувалося понад 100 показників),
  • ключові власні дослідження ВПС.

Кожна зі 173 країн світу оцінювалася за показниками ефективності (від 0 до 100) за 4 аспектами поштового розвитку:

  • надійність доставки,
  • доступність доставки (розміри мережі та обсяги поштового обміну),
  • портфель продуктів та послуг,
  • інноваційність.

Також минулого року Укрпошта вдало пройшла комплексний аудит ВПС за участі експертів зі штаб-квартири організації, асоціації поштових операторів Європи PostEurop, національних пошт Данії, Польщі та Естонії. За його результатами була складена дорожня карта розвитку міжнародних операцій Укрпошти до 2019 року. Як заявляють у прес-службі компанії, виконання цього документу відбувається із випередженням затверджених графіків та вже реалізовано понад 35% програми.

Нагадаємо, раніше ми інформували«Укрпошта» хоче створити міжнародний хаб із доставки посилок про план національного поштового оператора створити міжнародний вантажний хаб.