Ремонт київських шкіл тепер можна відстежувати на онлайн-мапі

Čytaty latynkoju
Ремонт київських шкіл тепер можна відстежувати на онлайн-мапі

З’ясувалось, що мільйонні реконструкції мають проблеми з підрядниками. Наприклад, правоохоронці підозрюють, що фірма-переможець закупівлі реконструкції в ліцеї «Лідер» є фіктивною. А проти виконавця реконструкції за 115 млн грн школи №22 Солом’янського району відкрили кримінальне провадження за підозру у розкраданні 987 тис грн на цьому будівництві. На часі дізнатися, як можна відстежувати ремонт школи, у якій навчається ваша дитина.

Скільки шкіл тепер на онлайн-карті та що це забезпечує

На мапі – 334 школи. Розробники підрахували, скільки грошей отримала кожна з них на ремонт з 2016 року та додали посилання на 1651 закупівлю на сайт ProZorro. На сторінці тендеру можна подивитись: хто, що і за скільки ремонтував, коли мали (мають) закінчити роботи, чи були скарги на закупівлю. Онлайн-мапа доступна за посиланням. Щоб знайти школу за номером, варто натиснути на квадрат в правому верхньому куті для переходу на сторінку Google-карти й скористатися пошуком. Якщо школи, яка цікавить, немає на мапі, її закупівлі можна спробувати самостійно знайти в Публічному модулі аналітики.

На мапу потрапили закупівлі 334 загальноосвітніх навчальних закладів, хоча офіційно їх в Києві 493. Водночас на мапу не потрапили школи-інтернати, художні, музичні школи. Також в аналіз не потрапили ті закупівлі, в яких замовник замовляв ремонти одночасно для кількох навчальних закладів.

Нагадаємо, що платформа ProZorro озброїтьсяПлатформа ProZorro матиме ризик-індикатори закупівель ризик-індикаторами закупівель. Вони автоматично шукатимуть підозрілі тендери, виділятимуть їх і відразу відправлятимуть на перевірку ДАСУ. Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для перевірки закупівлі стануть звернення громадських активістів чи журналістів. Аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю і за власною ініціативою. Платформа вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів.