Рада спростила доступ інвесторам до ринку цінних паперів

Čytaty latynkoju
Рада спростила доступ інвесторам до ринку цінних паперів

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №6141 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій.

Що пропонує законопроект

  • Ввести належний правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників на цінні папери в депозитарній системі України.
  • З цією метою в законодавство щодо депозитарної діяльності внесені нові правові категорії — номінальний утримувач, рахунок в цінних паперах номінального утримувача.

Номінальний утримувач — іноземна фінансова установа, яка зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу та/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), відповідає встановленим Комісією вимогам та відповідно до законодавства держави, в якій її зареєстровано, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів та реєстрації переходу права власності на цінні папери, у тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами. ( із Проекту Закону).

  • Іноземні фінансові установи пропонується визначити номінальними власниками. Надати можливість українським депозитарним установам відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача. На зазначених рахунках українська депозитарна система вестиме облік цінних паперів і прав на цінні папери, власниками яких є клієнти номінального утримувача.

«Це означає зростання прозорості фондового ринку, покращення можливостей для інвестування, збільшення попиту на українські цінні папери та як наслідок зменшення вартості запозичень і економії коштів державного бюджету на обслуговування державного боргу»

Олександр Данилюк, міністр фінансів

Нагадаємо, ми раніше повідомлялиВ Україні з’явилася державна установа із залучення інвестицій, що в Україні з’явилася державна установа із залучення іноземних інвестицій.