В Україні змінять правила подання податкової звітності

Čytaty latynkoju
В Україні змінять правила подання податкової звітності

Запровадження єдиного рахунку для сплати податків (крім ПДВ та акцизу з реалізації пального) передбачає подачу єдиної декларації з місцевих податків з автоматичним рознесенням коштів на рахунки територіальних громад. На часі дізнатися, як зміниться подання податкової звітності.

У чому переваги запропонованих змін 

Реалізація запропонованих змін, вказано у концепції, унеможливить помилково або надмірно сплачені платежі. Також це дозволить закумулювати всі переплати та недоплати на єдиному податковому рахунку. основне складне питання – це зміна законодавства. Головний комунікатор для ДФС по цій темі – парламентський комітет з питань податкової та митної політики. Проект змін подано до парламентського комітету.  Іще один проблемний момент, який потрібно вирішити – це зміна функціоналу казначейства та його територіальних підрозділів.

В Україні змінять правила подання податкової звітності

Нагадаємо, що у 2019 році стартує З 2019-го стартує система подання фінзвітності в е-форматісистема подання фінзвітності в е-форматі. Запуск нової системи планується на 1 квартал 2019 року, оскільки підприємства, що становлять суспільній інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме з 2019 року.  Україна в цьому питанні має шанс стати лідером в Європі, адже на сьогодні така система впроваджена лише Голландією. Перехід на електронне складання та подання звітності дозволить створити базис для прозорої та ефективної економіки.

Нова система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі, і базуватиметься на поширеному в світі стандарті iXBRL.