Google дає змогу поговорити з книгами за допомогою AI

Čytaty latynkoju
Google дає змогу поговорити з книгами за допомогою AI

Перша програма називається Talk to Books, і вона робить саме те, що зазначено в назві, – дозволяє людині «поговорити» з книгами. В основі цієї нейромережі близько 100 тис творів. Будь-який запит вона обробляє не буквально, шукаючи словесні збіги, а підшукує ті абзаци, які найкраще підійдуть за змістом до запитання.

Як тестували розробку

Якщо людина напише «Чому небо блакитне?» – у відповідях буде рядок з книги: «Наше небо блакитне через розсіювання сонячного світла молекулами повітря в атмосфері». А якщо запитати, як отримати секс, то штучний інтелект запропонує безліч уривків, де це пояснюється з психологічного, побутового та інших аспектів.

Моделі, які використовуються у розробці, пройшли тренування на мільярдах парних пропозицій, схожих на бесіду. Тепер вони розуміють, які відповіді хороші, а які – ні. Як тільки користувач задає питання або робить заяву, алгоритм почне пошук пропозицій в бібліотеці, де понад 100 тис книг та видасть результат, що відповідає змісту вашого запиту.

Що відомо про другу програму 

Друга програма від Google називається Semantris. Вона оформлена у вигляді 2 версій. Звичайна пропонує гравцеві слово і просить ввести першу пов’язану відповідь, що прийшла в голову. Потім штучний інтелект сортує список зі слів, поміщаючи вниз ті, які семантично найбільше відповідають відповіді. Наприклад, якщо ваша відповідь «Сонце», то найближчим до нього словом буде «Місяць», а на десятому місці – «Учитель». Друга версія гри оформлена у вигляді своєрідного Тетриса, в якому кольорові блоки мають назву. Гравець вводить будь-яке слово, що, як йому здається, пов’язане з певним блоком, а програма потім намагається зрозуміти, який блок ви мали на увазі.

Нагадаємо, що Google почала продаватиGoogle почала продавати аудіокниги аудіокниги. Окрім придбання файлів, можна поділитися своєю улюбленою аудіокнигою з усіма членами родини через сімейну бібліотеку без додаткової оплати, навіть якщо вони використовують інший пристрій.