Литовці інвестують у будівництво сонячної станції на Житомирщині

Čytaty latynkoju
Литовці інвестують у будівництво сонячної станції на Житомирщині

Проект буде реалізовуватися на території Любарської селищної об’єднаної територіальної громади. Інвестор (на цей раз – литовці) планує побудувати сонячну електростанцію загальною потужністю близько 37 МВт. Це стане поки що найбільшим проектом із сонячної енергетики в області.

Скільки коштів на це дають 

Інвестиційний проект з будівництва СЕС у Любарському районі має загальну суму близько €31 млн. Крім того, надавати технічну підтримку та проводити нагляд за виконанням робіт підрядником буде німецька компанія. Такі проекти є дуже вигідними як для інвесторів, так і для тих громад, у яких вони реалізуються. Проте зараз потрібно намагатися їх реалізувати якомога швидше, тому що дія «зеленого тарифу» в Україні завершується у 2030 році.

Нагадаємо, що литовські інвестори будуватимутьЛитовські інвестори будуватимуть вітрову станцію на Західній Україні вітрову станцію на Західній Україні. Для встановлення вітряків у Єзупулі готовий вкласти гроші інвестори із Литви. Литовці готові завезти німецьке обладнання і дати гроші на будівництво.

Потужність одного вітряка від 1, 5 до 3 МВт. Їх у Єзуполі хочуть спорудити 6 на площі 1, 8 га. отриману електроенергію продаватимуть у загальну мережу за «зеленим тарифом». Інвестори  готові поставити сонячні батерії або колектори на лікарні, школі і садку. Також там, де немає вуличного освітлення, встановлять якісні сонячні батареї. Додамо, що орендна плата за землю для альтернативних джерел енергії становить не більше ніж 3% від грошової експертної оцінки. Тоді, як для підприємців вона становить від 3 до 12%. Присутні на громадських слуханнях мешканці підтримали внесення змін до генплану і спорудження вітрової електростанції в Єзуполі.