Естонські експерти розвиватимуть в Україні інклюзивну освіту

Čytaty latynkoju
Естонські експерти розвиватимуть в Україні інклюзивну освіту

Наразі в Україні відкривають Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ). У майбутньому планують, щоб такий заклад був у кожній області. Ці центри передбачають абсолютно новий підхід до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Розширюючи їх мережу, інклюзивній освіті прагнуть надати не тільки сучасну форму, а й наповнити її новим змістом. І у цьому Україні допоможуть естонські експерти.

Що відомо про проект 

Українсько-естонський проект «Підтримка впровадження принципів інклюзивної освіти в рамках концепції Нова українська школа» допоможе покращити якість послуг, які надають Інклюзивно-ресурсні центри. Також він буде спрямований на підготовку педагогів, які навчатимуть дітей з особливими освітніми потребами у інклюзивних класах звичайних шкіл.

Естонська система побудована за принципом навчання впродовж життя, а не лише доки у школі з дитиною працює певний фахівець. Таку модель можуть запропонувати й для української освіти. Крім того, в Естонії взаємини між фахівцем центру та дитиною будуються на ринкових засадах, де дитина є замовником відповідних послуг, за які сплачує держава, а спеціаліст має якісно виконувати свої обов’язки та звітувати про них. Запрошені фахівці Innove прибули в Україну для проведення дводенного семінару для вчителів-дифектологів, директорів, педагогів та психологів, які працюють у сфері інклюзивної освіти.

Нагадаємо, що Міносвіти має намір замінитиМіносвіти змінить іграшки у дитсадках на сучасніші та технологічніші іграшки у дитячих садочках на сучасніші та технологічніші. У відомстві екомендують радіокеровані та інерційні іграшки. У переліку іграшок з’явилися і набори карток для вивчення емоцій і почуттів, а також економічних навичок. До списку також додали розвивальні килимки, м’які та магнітні конструктори, а ще — спеціальні ігрові набори для розвитку дрібної моторики у дітей дошкільного віку. Діти також вивчатимуть декоративний розпис та народні ремесла у дитячих садках. Уперше серед іграшок для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з’являться фігурки козаків і ляльки-мотанки. Та й звичайних ляльок — хлопчика і дівчинку — одягнуть в українські народні костюми, кажуть у відомстві, коментуючи пропоновані зміни.