У Канаді випустили позолочену монету у вигляді української писанки

Čytaty latynkoju
У Канаді випустили позолочену монету у вигляді української писанки

Монета стала вже третьою «писанкою» у колекції канадського монетного двору, але першою позолоченою. На реверсі «писанки» нанесені кольорові візерунки, характерні для традиційної української писанки. Монета викарбувана із 31,82 грам чистого срібла із позолотою та має номінал в 20 канадських доларів. Загальний наклад складає 5 тисяч штук.

Хто розробив дизайн монети-писанки

Окрім прекрасного вигляду й весняної теми, монета-писанка є артистичним вшануванням 1,2 млн канадців українського походження, чиї традиції є багатою складовою мультикультурної спадщини Канади. Автор дизайну реверсу монети — канадська художниця Анна Мораш. Вона працювала також і над двома попередніми випусками монети-писанки, що побачили світ у 2016 та 2017 роках.

Нагадаємо, що Україна та Канада співпрацюютьУкраїна та Канада співпрацюватимуть щодо космосу у космічній сфері. Серед напрямків подальшої співпраці представниками канадської та української делегацій під час одного із візитів було обговорено освоєння Арктичного регіону Канади, спільне виробництво літаків, а також розвиток космічної науки за участі науковців та інженерів двої країн. Під час зустрічі сторони обговорили спільне будівництво літака Ан-132. Йшлося про створення стартового комплексу для космічних запусків в канадській провінції Нова Шотландія, за реалізацію якого візьмуться компанія Maritime Launch Services і держпідприємство «Конструкторське бюро «Південне». В результаті зустрічі було підписано спеціальний Меморандум про взаєморозуміння між космічними агентствами України і Канади. Співпраця має на меті розширення взаємодії із технологічними сферами та індустріями в цілому.