Більше половини митних оформлень здійснюють через «єдине вікно»

Čytaty latynkoju
Більше половини митних оформлень здійснюють через «єдине вікно»

Для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за принципом «єдиного вікна» Кабінетом Міністрів України 31 січня 2018 року прийнято постанову №44, якою було переглянуто порядок інформаційного обміну та оформлень.

Які області лідирують 

Найбільший відсоток оформлень товарів підприємствами із застосуванням «єдиного вікна» мають:

  • Полтавська – 100%,
  • Луганська – 97,1%,
  • Львівська – 93,7%,
  • Тернопільська – 93%,
  • Івано-Франківська митниця ДФС – 92,5%.

До переліку місць митного оформлення товарів із застосуванням інформаційного обміну між ДФС та іншими державними органами за принципом «єдиного вікна» включено усі місця митного оформлення, розташовані у пунктах пропуску через державний кордон України. Для реалізації новацій ДФС доопрацювала розроблений нею спеціальний програмно-інформаційний комплекс, інтегрований в автоматизовану систему митного оформлення «Інспектор».

Нагадаємо, зз 1 лютого 2018 року «єдине вікно» стало обов’язковимОприлюднено рівень інтенсивності використання «єдиного вікна» на митниці до використання по всій території країни з певними перехідними положеннями. За словами Данилюка, нині набагато складніше щось сховати при проходженні процедур розмитнення, бо всі документи на розмитнення товарів подаються завчасно. Тому на момент прибуття на митницю вантажі вже зареєстровані в різних службах. Тоді дуже складно зробити так, щоб якась машина проскочила непоміченою або уникла якогось із видів контролю, стверджує Міністр фінансів України.

Рішенням Кабміну вводиться диференційований підхід до обов’язкового застосування «єдиного вікна» з урахуванням особливостей транспортних операцій. Серед нововведень є також упровадження ризик-орієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу і палет.