Реклама

На Поділлі проведуть фестиваль малих літератур «Острів Європа»

Čytaty latynkoju
На Поділлі проведуть фестиваль малих літератур «Острів Європа»

Фестиваль «о.Є» планує зібрати непересічних письменників, діячів мистецтва й інтелектуалів із різних куточків континенту на спільну розмову про Європу як острів, де можна відчути присутність Іншого на єдиній території – географічній і психологічній. Вибір місця проведення – Вінниця – невипадковий, адже з часів свого заснування місто спершу було фронтиром модерної Європи, а згодом стало точкою «золотого перетину» історичних, культурних та економічних шляхів. Митці, народжені цим простором (Михайло Коцюбинський, Ігор Костецький, Василь Стус та багато інших першорядних імен, яких прагне актуалізувати фестиваль), сформувалися як ментальні європейці саме на берегах Південного Бугу, органічно влившись у світові мистецькі рухи своєї доби. Так само й у ХХІ столітті Вінниця прагне стати майданчиком налагодження мостів між Сходом і Заходом, традицією й інновацією, індивідуальними голосами та відчуттям спільноти.

Що відомо про новий фестиваль

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності. Тут відбуватимуться літературні читання, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й екскурсії, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи його органічні контексти. Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегам,и – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні та світові тенденції.

У фокусі фестивалю будуть ті контексти й автори, які репрезентують «малі» мови та «камерні» літератури, що знаходяться поза мейнстрімними течіями. Також серед гостей будуть літератори, пов’язані тематикою й особистою історією з багатокультурними регіонами України.

У Вінниці відбудеться фестиваль «Острів Європа»

Хто засновники проекту

«Острів Європа» – літературний проект, заснований українськими літераторками Катериною Калитко й Анною Вовченко у 2015 році. Проект покликаний артикулювати здобутки «малих» та «камерних» літератур Європи (Центрально-Східна Європа, Балкани, Середземномор’я та інші регіони, а також творчість мігрантів) та їхній зв’язок з українським історико-культурним контекстом. Реалізував події в рамках Форуму видавців у Львові, Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo».

Нагадаємо, що МАУ відкрилаМАУ відкриває рейс Київ-Вінниця рейс із Києва до Вінниці. Квитки на новий рейс можна придбати в касах, контактному центрі, на офіційному сайті МАУ, а також у спеціалізованих агенціях, котрі займаються продажем авіабілетів.