Конгрес США пропонує Україні $620,7 млн допомоги

Čytaty latynkoju
Конгрес США пропонує Україні $620,7 млн допомоги

У Конгресі США представлено узгоджений Сенатом і Палатою представників проект Консолідованого закону про бюджетні асигнування на 2018 фінансовий рік. Загальний обсяг допомоги Україні визначено в обсязі $620,700 млн, що перевищує відповідний минулорічний кошторис.

Про що йдеться у законопроекті Пентагону 

Згідно із законопроектом Пентагону виділяється $200 млн для надання військово-технічної допомоги Україні, що на $50 млн більше за асигнування 2017 року. Дані кошти спрямовуватимуться на фінансування конкретних проектів американської підтримки Збройним Силам України. Йдеться, зокрема, про такі заходи, як підготовка військовослужбовців, надання військової техніки та спорядження, летальної зброї оборонного характеру, іншого оснащення і послуг військового призначення, логістичне забезпечення. Перелік видів допомоги включає також розвідувальну підтримку збройних та безпекових сил нашої держави.

Кошторис допомоги Україні по лінії Державного департаменту США та причетних агентств визначено у сумі $420,700 млн, що на $10 млн перевищує відповідні видатки минулого року. Збільшене фінансування спрямоване на посилення безпекової підтримки України за програмою «Міжнародне військове фінансування».

Нагадаємо, що нещодавно США надалиСША надали Україні 2500 тепловізорів на $5,8 млн Україні 2500 тепловізорів. Обладнання надане українській стороні безоплатно, відповідно до Програми сприяння безпеці в Україні, яка здійснюється за підтримки американського уряду. Прилади нічного бачення передані на озброєння Збройних сил України, яке в подальшому здійснить розподіл цього обладнання у бойові частини. Додамо, що за 4 роки Збройні сили України отримали міжнародної технічної й гуманітарної допомоги майже на $247 млн. Йдеться про радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби різних типів, безпілотні літальні апарати, автомобілі на базі HMMWV і Toyota Land Cruiser різних типів, радіостанції Harris Falcon-III, прилади нічного бачення, польовий шпиталь EMEDS, речове, продовольче, медичне майно та обладнання.