У Черкаському університеті відкрили цифрову лабораторію

Čytaty latynkoju
У Черкаському університеті відкрили цифрову лабораторію

Презентація відбулась на факультеті електронних технологій та робототехніки ЧДТУ, де вивчають радіотехніку та новітні технології. Запит на таку освіту зумовлено й тим, що у деяких черкаських школах учні вивчають основи робототехніки й бажають розвивати відповідні знання. Зокрема, для цього у ЧДТУ цьогоріч впровадили нові освітні програми відповідного освітнього напряму. Тепер у виші обладнали і цифрову лабораторію.

Чим наповнена лабораторія 

До наповнення лабораторії увійшли стартові набори Raspberry Pi 3, комплекти Arduino та набори датчиків для них. Є там і автоматичні телефонні станції (АТС) та IP-телефони, контрольно-вимірювальне обладнання. Усі ці прилади застосовують для обслуговування офісів та житлових приміщень. Системи типу «Розумний будинок» або «Автоматизація і роботизація виробничих процесів» дозволяють централізовано керувати електроприладами через Інтернет. Робота з обладнанням покращить професійні навички фахівців з телекомунікацій, які займаються налаштуванням та обслуговуванням міні АТС. Відкриття лабораторії реалізували в межах «Обласної програми підтримки ВНЗ Черкаської області на 2015 – 2019 роки».

Додамо, що в одному із харківських вишів також нещодавно відкрилиУ харківському виші відкрили інноваційну лабораторію інноваційну лабораторію. Нова навчально-наукова лабораторія містить 8 компактних стендів. Усі вони обладнані сучасною комп’ютерною, електричною й вимірювальною технікою провідної французької компанії. Для реєстрації даних випробувань тут встановлено сучасні цифрові вимірювальні прилади. Студентам для експериментів та повсякденної практики надано осцилографи, лазерні датчики швидкості, тиску води й повітря, теплові сенсори. За спрямованістю й рівнем концентрації інтелектуальних систем і комп’ютерних технологій кабінет є унікальним, зазначають у виші.