НАН оголосила конкурс на проведення спільних міжнародних досліджень

Čytaty latynkoju
НАН оголосила конкурс на проведення спільних міжнародних досліджень

Східне партнерство (EaP) – регіональна багатостороння ініціатива, спрямована на розширення співпраці Європейського Союзу з Україною, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Вірменією, Азербайджаном. Воно уможливлює надання фінансової підтримки та допомоги в різних сферах, включно з науково-технічною. Тому українці матимуть змогу позмагатися за участь у конкурсі на проведення спільних міжнародних досліджень.

Що отримають переможці конкурсу

«Висвітлення ваших досліджень» (Enlighten Your Research, EYR) – це програма, що надає підтримку використанню ресурсів комп’ютерних мереж для сприяння міжнародній співпраці в проведенні спільних досліджень. Для отримання додаткових переваг при використанні цього ресурсу і для розширення науковцями меж співпраці з іншими країнами програма підтримує національні науково-дослідницькі й освітні мережі.

Науково-дослідницькі проекти, що пройдуть конкурс, отримають додаткову інфраструктурну і/або експертну підтримку для реалізації своїх досліджень відповідно до висунутих вимог. Окрім того, обрані проекти також отримають можливість безкоштовно взяти участь у щорічній Конференції з Е-інфраструктури для країн Східного партнерства.

Деталі конкурсу – за посиланням. 

Нагадаємо, що Гарвардський університет запрошувавГарвардський університет запрошує українців на конкурс українців на конкурс. Він наразі триває. Мета заходу – дати зрозуміти, що комп’ютерна наука не полягає в програмуванні, а у вирішенні різноманітних задач. За словами організаторів, жодне з завдань у CS50 Puzzle Day не потребує навичок програмування та навіть наявності комп’ютера. Для участі потрібні лише вміння мислити логічно та знання англійської мови. Авторами задач є працівники Facebook та Гарвардського університету.

Минулого року у конкурсі взяли участь майже 8 тис учасників і 297 команд, 64 з яких були з України. Цього року організатори сподіваються зробити захід ще більшим. В Україні долучитись до CS50 Puzzle Day закликає Фонд BrainBasket – неурядова та некомерційна організація, що займається розвитком IT-освіти в Україні. Найкращі українські команди у конкурсі отримають подарунки від BrainBasket та однієї зі шкіл англійської мови.