МОЗ запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах країни

Čytaty latynkoju
МОЗ запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах країни

Після квітня 2018 року заплановані пілотні проекти по запуску «електронного рецепту». Планується, що їх запустять у 5 регіонах України, зокрема, у місті Бахмут на Донеччині.

Як діятиме нова функція

Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров’я. Постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу – тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці. Посадовець МОЗ пояснив, які ліки у першу чергу будуть виписуватись за «електронним рецептом». Йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі.

Нагадаємо, що реєстрація ліків в Україні триватиме за спрощеноюРеєстрація ліків в Україні проходитиме за спрощеною процедурою процедурою. Усі юридичні норми реєстрації медпрепаратів привели до європейських стандартів.

Тепер реєстрація передбачає подачу документів у електронному вигляді. Ризики відмови із технічних причин заявникам у реєстрації звели до мінімуму. Досі реєстрація препаратів займала від 90 робочих днів до кількох років. Відтак, імпортери не хотіли мати справу із бюрократичною складовою, тому на українському фармацевтичному ринку був значно менший асортимент, ніж, скажімо, на європейському. Якщо порівняти: у Німеччині зареєстровано 45 тис препаратів, в Україні – 13 тис. Оскільки відсутня конкуренція – то і високі ціни на препарати. За даними пацієнтських організацій, 30% препаратів в Україні коштують дорожче, ніж в Європі.   Вартість деяких препаратів в аптеках України вища більш ніж у 20 разів.