Стало відомо, як Україна компенсувала «теплі кредити» у 2017-му

Čytaty latynkoju
Стало відомо, як Україна компенсувала «теплі кредити» у 2017-му

Завдяки урядовій програмі «Теплі Кредити» в 2017 році видали 110,9 тис позик. Держава компенсувала 818 млн грн на енергозберігаюче обладнання. Люди та ОСББ встановили металопластикові вікна, лічильники, утеплили стіни.

Як розподілили кошти

106 тис кредитів було видано на вікна, лічильники та утеплення. Ще 4,3 тис кредитів виділили на «негазовані» котли. Загальна сума витрачених на «теплі кредити» коштів склала 2,32 млрд грн.

Додамо, що українська столиця надаєКиїв надає 10 млн грн на компенсацію «теплих кредитів» 10 млн грн на компенсацію «теплих кредитів». Завдяки лише енергоменеджменту у дитсадках, школах, лікарнях тощо можна скоротити енергоспоживання на 20% без додаткових інвестицій. Відповідно буде суттєва економія бюджетних коштів на оплаті комунальних платежів. Заощадження стануть вигідною інвестицією в енергоефективні заходи заради комфорту та тепла у таких закладах. Київ вже має певні успіхи у питанні енергоменеджменту. Мер Києва додав, що використовуючи сучасні енергоефективні технології, можна зекономити 30-40 % енергії. Це означає, що 300 млн грн на рік можна заощадити.

Загалом на Україну на 2018 рік у державному бюджеті України закладеноЕнергоефективність по-новому — 400 млн грн дадуть на «теплі» кредити 400 млн грн. Ще 1,6 млрд грн виділять на Фонд енергоефективності. Також додаткових 800 млн грн український уряд очікує від міжнародних партнерів України. Ці кошти також скерують на фінансування програми «теплих» кредитів. За попередніми підрахунками, вже у наступному, 2018-му, році понад 120 тис українських сімей зможуть отримати кошти від держави, аби утеплити свої помешкання.