Який ви Шевченко?

Čytaty latynkoju
Який ви Шевченко?

Тарас Шевченко навіть після 204 років з дня народження залишається неординарним символом української культури. Іноземці часто плутають літературного пророка та відомого за кордоном футболіста, котрий завершив свою кар’єру. Це не заважає ставитися до Тараса Григоровича по-різному не лише європейцям. але й самим українцям. Хтось ненавидів його в школі через потребу завчити уривок із «Катерини». Хтось вважає його «співцем страждань та безвиході» — а одиниці таки осилили почитати щось за межами шкільної програми і не забувати про те, що образ діда в шапці з вусами є результатом комуністичної пропаганди постаті Шевченка як «борця проти кріпацтва». При цьому «золотий корпус» своїх творів він написав у віці до 30 років, коли жодних вус і шапок у нього не було.

Крім войовничою риторики та висвітлення гострих соціальних проблем, письменник мав чимало ліричних творів та навіть сатиричних. Сьогодні літературознавці, історики та митці змагатимуться у дебатах щодо постаті Кобзаря — а ми вирішили пошукати образ Шевченка в кожному із наших читачів.

Тож який Шевченко ховається в глибині вашої натури?

Раніше ми розповідалиДитяча класика Всеволода Нестайка потрапила у ТОП європейських книжок вам про українського письменника, книга якого потрапила до ТОП-переліку дитячих книжок планети. Кандидатів до списку обирали літературознавці, критики та самі читачі у різних країнах світу. За підсумками голосування Всеволод Нестайко представив Україну в цьому літературному переліку.