Україна реформує систему торговельного захисту

Čytaty latynkoju
Україна реформує систему торговельного захисту

Чинні закони у цій сфері не відповідають вимогам СОТ та сучасній міжнародній практиці, обмежують можливості захисту української промисловості, не містять чіткого розділення повноважень між компетентними органами. Також вони мають недосконалий механізм проведення торговельних розслідувань та застосування заходів та містять термінологічні неточності.

Про що йдеться у змінах

Законопроектами пропонується прийняти нову редакцію трьох законів та внести зміни в супутні закони. Зміни стосуються, серед іншого: запровадження двоетапного проведення розслідувань та чітке дотримання строків їхнього проведення, розмежування та уточнення повноважень і функцій компетентних органів, врегулювання участі бізнесу в розслідуваннях та запровадження механізму внесення імпортером фінансової гарантії у вигляді грошової застави (для сплати особливих видів мит). Варто зазначити, що до розробки законопроектів були залучені представники профільного Комітету Верховної ради з питань економічної політики. Варто зазначити, що до розробки законопроектів були залучені представники профільного Комітету Верховної ради з питань економічної політики.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зазначив, що одним з важливих завдань Уряду є забезпечення українського бізнесу прозорим та передбачуваним механізмом захисту внутрішнього ринку. Тому і вирішили розробити зміни до чинних законів, які дозволять розширити можливості національних виробників у захисті їх інтересів від демпінгового імпорту.

Нагадаємо, що Канада фінансово допоможеКанада виділила $13 млн на підтримку угоди про зону вільної торгівлі Україні на підтримку угоди про зону вільної торгівлі. Канада не тільки усуває оподаткування для більшості українських товарів, але й вкладає $13 млн у програму розвитку та підтримки угоди про вільну торгівлю. Директор департаменту розвитку посольства Канади в Україні Керім Моркос також повідомив, що основна увага буде зосереджуватися на різних секторах — IT, агропромисловому та індустрії моди. Торгівля продукцією в цих напрямках, сподіваються у Канаді, буде взаємовигідною.