Мобільна гра навчить розрізняти фейки

Čytaty latynkoju
Мобільна гра навчить розрізняти фейки

Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде «вакцинувати» громадськість проти засилля дезінформації. Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об’єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.

Як це працюватиме

В грі мистецтво дезінформації поділяється на шість ключових стратегій. Після того, як гравець продемонструє майстерність у одній із них, його нагороджують відновідним значком. На кожному етапі гравців запитують, чи вони задоволені своїми діями чи, можливо, відчувають біль чи сором – емоції, які викликають сповіщення: «Якщо ви хочете стати майстром дезінформації, то вам доведеться припинити бути миленьким». Протягом наступних півроку Сандер ван дер Лінден, який працював над дослідженням разом із колективом Drog з Нідерландів, збиратиме інформацію про ефективність такої методики. Адже після гри користувачі заповнюватимуть анкету, із якої стане зрозуміло, чи добре вони навчилися розрізняти тактики дезінформації. На запитання про те, чи існує небезпека, що Bad News може переманити гравців на «темну сторону», дослідник із Кембриджського університету Сандер ван дер Лінден відповів, що варто взяти на себе цей ризик, «враховуючи, скількох людей ми завдяки цьому зможемо навчити».

Як відфільтрувати псевдоновини та «пост-правду» зі своєї стрічки Facebook та як уникати фейків у мережі – читайте за посиланням. Як розпізнати фейкові новини та статті