ЄС профінансує міжнародний агрокластер в Україні

Čytaty latynkoju
ЄС профінансує міжнародний агрокластер в Україні

Проект реалізують ГО «Єврорегіон «Дністер» спільно з молдавською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансується він в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна коштом ЄС.

Що відомо про проект 

Одним із завдань проекту є створення Центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Новостворена фундація дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. Також діяльність центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень. Приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники. Запрошують до співпраці і підприємства переробної, транспортно-логістичної галузі, виробники фасувальної продукції та інші. Проект націлений підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського сектору за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону і впровадження інноваційних рішень в аграрній сфері.

Нагадаємо, що інвестиції в аграрний сектор перевищилиІнвестиції в агросектор в Україні перевищили 40 млрд грн 40 млрд грн. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно в межах 72% загального обсягу.  У цілому частка капітальних інвестицій у сільське господарство склала 14,6% від загального обсягу.