Оприлюднено рівень інтенсивності використання «єдиного вікна» на митниці

Čytaty latynkoju
Оприлюднено рівень інтенсивності використання «єдиного вікна» на митниці

Запуск цієї системи, за словами Данилюка, є революційним кроком, який змушує всі державні органи, що забезпечують контроль за товарами на митній території України, працювати як єдине ціле. Тобто так, щоб бізнес мав справу тільки з державою в електронному форматі.

Як працює «єдине вікно» на митниці

Із 1 лютого 2018 року «єдине вікно» стало обов’язковим до використання по всій території країни з певними перехідними положеннями. За словами Данилюка, нині набагато складніше щось сховати при проходженні процедур розмитнення, бо всі документи на розмитнення товарів подаються завчасно. Тому на момент прибуття на митницю вантажі вже зареєстровані в різних службах. Тоді дуже складно зробити так, щоб якась машина проскочила непоміченою або уникла якогось із видів контролю, стверджує Міністр фінансів України.

Нагадаємо, що роботу «єдиного вікна» на митниці було удосконаленоУдосконалено роботу «єдиного вікна» на митниці. Рішенням Кабміну вводиться диференційований підхід до обов’язкового застосування «єдиного вікна» з урахуванням особливостей транспортних операцій. Серед нововведень є також упровадження ризик-орієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу і палет.

Удосконалення системи обліку та розмитнення прискорить процес взаємодії підприємств і органів державної влади, які здійснюють митний, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний та інші види контролю. Крім того, відбудеться спрощення ведення зовнішньоекономічної діяльності. Всі корупційні ризики, обіцяють у Мінфіні, через автоматизацію процесів будуть зведені до мінімуму.