До світового рейтингу кращих провайдерів ІТ-послуг увійшли 18 компаній з України

Čytaty latynkoju
До світового рейтингу кращих провайдерів ІТ-послуг увійшли 18 компаній з України

Фінальний список кращих постачальників складається з 75 великих гравців (категорія Leader, річний дохід від $50 млн. та/або від 5000 фахівців) та 25 компаній, які активно розвиваються (категорія Rising Star). Цього року до світового списку ТОП-100 увійшли одразу 18 ІТ-компаній, що були засновані або ж ведуть свою діяльність на території України — це на 5 більше, ніж торік.

Які компанії увійшли до рейтингу постачальників аутсорсу

Список найкращих постачальників ІТ-послуг, заснованих в Україні виглядає наступним чином (загалом 12 компаній, з них 4 вперше увійшли до рейтингу):

 • AMC Bridge. Українська компанія з офісами у Дніпрі, Сумах, Хмельницькому та Чернівцях.
 • Ciklum. Входить до топ-5 найбільших ІТ-компаній України за версією DOU (2500+ спеціалістів).
 • ELEKS. В Україні компанія налічує понад 1100 фахівців (9 місце за версією DOU).
 • Infopulse. Компанію засновано у 1991 році у Києві. Сьогодні займає шосту сходинку у ТОП-50 ІТ-компаній України за версією DOU (1600+ спеціалістів).
 • Innovecs. Є американською компанією зі штаб-квартирою у Києві, заснована українцем. 36-те місце у рейтингу DOU (440+ спеціалістів в Україні).
 • Intellias. Новачок рейтингу. Входить до ТОП-50 ІТ-компаній України за версією DOU (800+ спеціалістів, 16-та позиція у списку).
 • Miratech. 780+ спеціалістів в Україні (17 місце у рейтингу DOU). Компанія є одним із вітчизняних ветеранів рейтингу IAOP, входячи до списку кращих світових постачальників ІТ-послуг вже 6 років поспіль.
 • N-iX. На сьогодні в компанії працює 745 спеціалістів в Україні та вона посідає 18 стрічку рейтингу DOU ТОП-50.
 • Program-Ace. Вперше харківська компанія з’явилася у The Global Outsourcing 100 торік, привернувши увагу укладачів позитивними відгуками клієнтів та проектами у сфері корпоративної соціальної відповідальності.
 • Sigma Software. Вперше увійшла до списку завдяки позитивним клієнтським відгукам, у тому ж році окремо були виділені кількість спеціалістів, темпи зростання та обсяги виручки у категорії Rising Star. В минулому році IAOP відмітили її проекти у сфері корпоративної соціальної відповідальності.
 • Softengi. Учасник рейтингу у 2014, 2015 та 2017 роках. Впродовж цих років серед сильних сторін компанії укладачі виділяли якісну роботу з клієнтами, базуючись на відгуках останніх.
 • SoftServe. До The Global Outsourcing 100 компанія вперше потрапила у 2010 році і до 2012 перебувала у категорії Rising Star, але вже у 2014 перейшла до списку Leader. Сьогодні в українських офісах компанії працює понад 4800 спеціалістів.

Крім цього, до ТОП-100 увійшли 6 міжнародних компаній, що мають R&D-офіси у нашій країні:

 • Artezio. Дебютант рейтингу. Має офіс з розробки у Харкові.
 • EPAM Systems. Сьогодні в українській EPAM Systems працює понад 5500 спеціалістів (перша стрічка у ТОП-50 ІТ-компаній України за версією DOU).
 • Itera. Новачок у The Global Outsourcing 100. Минулого року компанія отримала відзнаки укладачів рейтингу за позитивні відгуки клієнтів та інноваційність у наданні послуг, але до списку ТОП-100 включена не була.
 • Luxoft. До рейтингу входить з 2006 року. У 2017 році отримала відзнаки у чотирьох з п’яти можливих категоріях: рівень зростання, відгуки, інноваційність, наявність нагород впродовж року.
 • Softjourn. До The Global Outsourcing 100 входить з 2015 року, підкорюючи укладачів рейтингу проектами у сфері корпоративної соціальної відповідальності, інноваційним підходом до надання послуг та позитивною репутацією серед клієнтів.
 • TEAM International Services. Компнаія є постійною учасницею рейтингу з 2011-го. Окрім вже звичних відзнак за високі клієнтські оцінки та інноваційність, відмічаються і успіхи компанії у царині корпоративної соціальної відповідальності.

Аналізуючи The Global Outsourcing 100 від початку його створення (2006 рік) до тепер, можна виділити важливу тенденцію — зростаючий вплив корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) на міжнародний імідж компанії. Вперше КСВ у якості одного з критеріїв оцінки з’явилася в анкеті заявника в 2014 році, маючи необов’язковий, «бонусний» характер. Проте вже за два роки КСВ стала повноцінним критерієм для включення компанії до рейтингу. Сьогодні ж корпоративна соціальна відповідальність є критично важливим параметром не лише для включення компанії у The Global Outsourcing 100 та інші списки, але й для успішного ведення бізнесу з міжнародними компаніями на глобальних ринках.

Варто зазначити, що результати рейтингу за останні роки відображають зростаючу кількість українських ІТ-компаній, що реалізовують проекти з корпоративної соціальної відповідальності.

Зростаюча кількість вітчизняних компаній у рейтингу від IAOP є важливим індикатором розвитку інноваційного та ІТ-бізнесу в країні. Лише за останні кілька років кількість представників ринку ІТ-послуг, що працюють в Україні, збільшилася у рейтингу майже вдвічі. Цьогорічні результати рейтингу доводять, що ми навчилися не тільки створювати високотехнологічні рішення для наших клієнтів, а й якісно вести бізнес за найкращими світовими стандартами.

Олександр Кубраков, виконавчий директор Асоціації «ІТ України»

До слова, українські студенти стажуватимутьсяУкраїнські студенти стажуватимуться на ІТ-виробництві на ІТ-виробництві. Студенти Львівської політехніки зможуть пройти стажування та практику, а також втілити навчально-дослідницькі проекти на заводах LG Electronics.