Стало відомо, скільки українських компаній експортували товари до ЄС

Čytaty latynkoju
Стало відомо, скільки українських компаній експортували товари до ЄС

Кількість українських компаній, які здійснюють експорт товарів до держав-членів Євросоюзу, постійно зростає. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, минулого року експорт до ЄС здійснили понад 14 тисяч компаній, що на 734 компанії більше, ніж у 2016 році.

Як коливається «експортна» статистика

Статистика торгівлі з ЄС зазнала відчутних позитивних змін, зазначають експерти. У 2017 році рівень експорту до країн Європейського Союзу зріс на 30%. Частка Євросоюзу в структурі зовнішньої торгівлі України вже становить майже 43% від обсягу. При цьому ще у 2013 році цей показник дорівнював трохи більше 20%. Микола Тоцький також відзначив, що частка малих і середніх підприємств у переліку експортерів залишається недостатньою. Дуже часто представники українських малих і середніх підприємств не знають, де можна знайти необхідну базову інформацію щодо виходу товарів на ринок Європейського Союзу. Зокрема, бракує поінформованості про існування програми ЄС. Завдяки цій програмі у малого та середнього бізнесу є можливість шукати іноземних партнерів для встановлення співробітництва. З урахуванням поточних тенденцій динаміка експорту у році 2018 році обіцяє бути кращою.

Нагадаємо, що український аграрний експорт за результатами 2017 року зрісСтало відомо, на скільки зріс український аграрний експорт на понад 30%. Головними продуктами українського агроекспорту, що постачались до ринку ЄС в 2017 році, є зернові злаки – $1,7 млрд, олія – $1,4 млрд, насіння олійних культур – $1,1 млрд.