Україна отримає €17 млн на науку та інновації

Čytaty latynkoju
Україна отримає €17 млн на науку та інновації

Серед 83 організацій, які отримають кошти від ЄС – заклади вищої освіти, дослідницькі установи та представники приватного сектору.

Хто отримає кошти

Загалом 505 організацій з України взяли участь у підготовці 915 заявок на суму €312,81 млн. Такими чином, Україна займає 6 місце серед всіх асоційованих країн програми «Горизонт 2020» – відразу після Сербії та Ісландії як за кількістю учасників, так і за сумою отриманого фінансування. За цими показниками Україна в три рази випереджає Туніс, Боснію та Герцоговину і Молдову. У повідомленні представництва ЄС йдеться, що потенціал України є значно більшим. Для його реалізації вона має продовжити реформи із створення більш сприятливого середовища для посилення співпраці українських наукових та виробничих установ з їхніми партнерами.

Додамо, що у березні 2015 року Україна стала асоційованим членом програми «Горизонт 2020». Відтоді українські організації отримали змогу брати участь в програмі на тих же умовах, що й країни-члени ЄС та інші асоційовані члени програми.

Нагадаємо, що ЄС інвестуєЄС інвестує у створення мережі центрів із кібербезпеки у створення мережі центрів кібербезпеки. Проект фінансуватиметься в обсязі €50 млн за видатками науково-дослідної програми «Горизонт-2020». Метою проекту є набуття Європою можливостей для відбиття кібератак та розбудови міцної системи кібербезпеки в Європейському Союзі