Українські мобільні оператори сповіщатимуть про надзвичайні ситуації

Čytaty latynkoju
Українські мобільні оператори сповіщатимуть про надзвичайні ситуації

Доктриною інформаційної безпеки на Міністерство інформаційної політики та компанії мобільного зв’язку в Україні покладено обов’язок розвитку та реформування сфери кризових комунікацій. Серед ключових складових є і національна система екстреного оповіщення. Над її створенням відомства та компанії працюватимуть спільно.

Як це відбуватиметься

Меморандум про співпрацю між Мінінформполітики, Державною службою з надзвичайних ситуацій та операторами є дорожньою картою. Вона передбачає модернізацію системи оповіщення про надзвичайні ситуації в Україні. Ця система покликана убезпечити населення та швидко надати йому актуальну інформацію про подальші дії. Відтепер спільну роботу в цій сфері розпочинають усі державні органи у спрівпраці із мобільними операторами України, повідомили учасники нової угоди.

Додамо, що Меморандум про співпрацю є важливим кроком для розвитку інформаційного суспільства та підвищення інформаційної безпеки українського населення. Підписання Меморандуму покликане модернізувати існуючу систему екстреного інформування населення на державному, регіональному і місцевому рівнях з використанням новітніх інформаційних технологій.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українські мобільні оператори відтепер також відстежуватимутьДержава у співпраці з мобільними операторами відстежуватиме туристичну активність туристичну активність українців. Статистична інформація щодо переміщень туристичних потоків територією країни, отримана від мобільних операторів, надасть можливість якіснішого та оперативнішого моніторингу. Це дасть змогу оцінити стан справ у сфері туризму в Україні. Про конфіденційність даних не варто турбуватися, зазначають представники телеком-індустрії. Усі зібрана інформація має надаватись виключно у зведеному знеособленому вигляді з періодичністю раз на квартал.