Європейські експерти оцінили роботу НБУ

Čytaty latynkoju
Європейські експерти оцінили роботу НБУ

Експерти підтвердили, що Україна є надійною юрисдикцією у питаннях боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, яка не потребує спеціальних контрольних заходів з боку MONEYVAL та FATF.

Що кажуть у звіті про НБУ

Відзначається значний рівень міжвідомчої та міжнародної співпраці України з цього питання. Експерти Ради Європи високо оцінили роль НБУ у впровадженні ризик-орієнтованого підходу до побудови системи протидії відмиванню коштів у банківських установах. Експерти звернули увагу на більш високий рівень протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму банківським сектором країни у порівнянні з небанківським. Натомість небанківські фінансові установи продемонстрували вужче коло заходів, які застосовуються ними для мінімізації виявлених ризиків. За моніторинговим режимом Україна перебуває на рівні таких країн-членів FATF, як Австралія, США, Канада, Сінгапур, Данія, Швеція і Швейцарія.

Нагадаємо, що Україна опиниласяУкраїна опинилася серед світових blockchain-лідерів у рейтингу світових blockchain-лідерів. Україна ввійшла до 14 світових лідерів. Також до рейтингу лідерів увійшли США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, Дубай, Грузія, Естонія, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.