Лабораторії в Україні переходять на міжнародні стандарти

Čytaty latynkoju
Лабораторії в Україні переходять на міжнародні стандарти

Близько 70% усіх клінічних рішень у медицині засновані на результатах лабораторних досліджень, а для інфекційних захворювань цей відсоток наближається до 100. Тому дуже важливо, щоб лабораторії по всій країні працювали якісно та системно.

Як впроваджуватимуть світовий досвід

Світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів та впровадження системи управління якістю дозволить на 20% покращити якість роботи. Впровадження системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, та акредитація лабораторій дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії та кількість помилкових результатів. Зараз за результатами численних міжнародних оцінок у 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%.

Сьогодні в Україні є понад 5000 медичних лабораторій – державних та приватних. Із них лише 3 лабораторії акредитовані за стандартом ІSО 15189. Розпочали процес акредитації ще 7 лабораторій. Американська спілка клінічних патологів допомагатиме українським фахівцям  з лабораторної діагностики підвищувати знання та поліпшувати навички щодо управління якістю в лабораторіях.

Нагадаємо, що у Національному банку України запроваджуютьУ Нацбанку запроваджують міжнародні стандарти фінзвітності міжнародні стандарти фінансової звітності. За оцінками Національного банку, таке рішення забезпечить поступовий перехід українських банків до застосування МСФЗ-9. Саме тому НБУ на 3 місяці звільнив банки від заходів впливу.