В Україні оцифрували архіви про спецслужби УНР

Čytaty latynkoju
В Україні оцифрували архіви про спецслужби УНР

Надані радянськими спецслужбами грифи обмеження доступу до документів «Таємно» і «Цілком таємно» тривалий час обмежували доступ до них. Більшість матеріалів оприлюднені вперше. Архіви стають доступнішими.

Що можна знайти в оцифрованій книзі

До збірки увійшли документи, що стосуються періоду становлення Української держави, діяльності вітчизняних спецслужб в еміграції у 20-30 роках ХХ століття, збройної боротьби за її суверенітет. Дослідникам історії України та всім читачам буде цікаво дізнатися про організаційний устрій та головні напрямки роботи та кадровий склад спеціальних служб України, інших органів безпеки.

Окрім характеристики напрямів роботи українських спецслужб, матеріали архівних справ іноземного та контррозвідувального відділів Державного політичного управління рельєфно демонструють механізм функціонування тоталітарної системи. Книжку доповнили біографічними відомостями та фото окремих організаторів та керівників розвідувальних органів України з мережі. Доступні унікальні архівні смаколики за посиланням. 

Нагадаємо, що вчора ми готували10 цікавих миттєвостей Першої Незалежності — до Дня Соборності України матеріал до Дня соборності та свободи: тут ви можете почитати 5 цікавих фактів про 22 січня 1919 року в історії України.