Мінекономіки не вимагатиме від ФОП встановлення платіжних терміналів — роз’яснення

Čytaty latynkoju
Мінекономіки не вимагатиме від ФОП встановлення платіжних терміналів — роз’яснення

«Запропонована до обговорення постанова — один із кроків у рамках політики Уряду та Національного банку щодо збільшення безготівкових розрахунків та наближення країни до європейських стандартів торговельного та банківського обслуговування», — йдеться у повідомленні відомства. Насправді, каже прес-служба профільного міністерства, не йдеться про обов’язковість придбання та встановлення терміналів.

Що саме пропонують у Мінекономіки

Як зазначили в Мінекономрозвитку, постанова зобов’яже продавців та постачальників послуг надати клієнтам можливість оплатити товар чи послугу безготівково. Однак платіжні термінали не є виключним інструментом такої оплати. В якості альтернативи йдеться про використання електронних платіжних сервісів. Цитуємо повідомлення міністерства за даними порталу «Мінфін»:

Це не зобов’язує всіх підприємців в обов’язковому порядку встановлювати платіжні термінали. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не потребують наявності фізичного платіжного пристрою. Наприклад, оплату можна буде здійснювати через інтернет-банкінг, платіжні сервіси онлайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з картки на картку тощо

Також фізичні особи-підприємці (ФОП) не будуть зобов’язані купувати такі пристрої. Натомість їм запропонують можливість оренди чи навіть безкоштовного отримання у банків-еквайрів. Окрім того, введення обов’язку здійснення безготівкових розрахунків жодним чином не обмежує підприємців у використанні готівки в межах чинних правил.

Нагадаємо, раніше було озвученоФОП, що торгують, мають встановити платіжні термінали — законопроект інформацію щодо обов’язкового запровадження платіжних терміналів для тих ФОП, які працюють в сфері торгівлі та обслуговування населення.