У Нацбанку запроваджують міжнародні стандарти фінзвітності

Čytaty latynkoju
У Нацбанку запроваджують міжнародні стандарти фінзвітності

Рішення стосується порушень, пов’язаних із впровадженням міжнародного стандарту фінзвітності (МСФЗ) 9 «Фінансові інструменти». Національний банк прийняв низку змін, які варто враховувати при проведенні операцій із використанням цих документів.

Що забезпечать такі зміни щодо фінзвітності

За оцінками Національного банку, таке рішення забезпечить поступовий перехід українських банків до застосування МСФЗ-9. Саме тому НБУ на 3 місяці звільнив банки від заходів впливу. Додамо, що йдеться про можливі порушення,  пов’язані із перекласифікацією і зміною оцінки фінансових інструментів відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Нацбанк спростивНацбанк спростив ввезення валюти в Україну ввезення валюти в Україну. Тепер українці  можуть ввозити в Україну валюти на суму понад €10 тис в еквіваленті за умови письмового декларування її у повному обсязі представникам митного відомства.

Крім того, додамо, наприкінці 2017 року, НБУ спростивНБУ спростив перетин митниці з дорогоцінними металами перетин митниці із дорогоцінними металами. Нацбанк також дозволив юридичним особам ввезення на територію України банківських металів без спеціального дозволу. Вони мають бути виготовлені нерезидентом за договором про переробку давальницької сировини, якщо метал призначений для продажу Національному банку.