На Поділлі місто перейшло до цілодобового онлайн-моніторингу вулиць

Čytaty latynkoju
На Поділлі місто перейшло до цілодобового онлайн-моніторингу вулиць

У Вінниці створили ситуаційний центр, який моніторить місто в онлайн-режимі із використанням технологій відеоспостереження. Муніципальний ситуаційний центр обійшовся міському бюджету в 3,1 млн грн. Чиновники сподіваються, що це нововведення дасть змогу зробити вулиці безпечнішими у будь-який час доби.

Як працює центр моніторингу вулиць у Вінниці

В центрі працюють представники муніципальної поліції, патрульної поліції та представник рятувальної служби МНС. Кожен з них передає інформацію про певне правопорушення на свою структуру. Кожен окремий фахівець слідкує в реальному часі за ситуацією на дорогах, аби вибрати найкоротший маршрут до місця події. Керівник центру Олег Старжинський розповідає, лише з початку року за допомогою камер зафіксували 239 правопорушень. Більшість із них відносяться до кримінальних, адміністративних, а також у сфері благоустрою. Додамо, що за допомогою ситуаційного центру нещодавно знайшли хулігана, який розбив зупинку біля Торговельно-економічного університету, та чоловіка, котрий заліз у вертеп, що стояв в центрі міста, і намагався звідти викрасти гроші. У подальшому система моніторингу проходитиме регулярну перевірку якості роботи.

Нагадаємо, що у Києві встановлять У Києві буде 3 тис камер відеоспостереження3 тис камер відеоспостереження. В столиці вже є близько 5 тисяч камер відеоспостереження з функцією розпізнавання обличчя. Комплексна програма профілактики та протидії злочинності в м. Києві «Безпечна столиця» на 2016 – 2018 роки була затверджена в рамках рішення «Про затвердження Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року».