ФОП, що торгують, мають встановити платіжні термінали — законопроект

Čytaty latynkoju
ФОП, що торгують, мають встановити платіжні термінали — законопроект

Мінекономрозвитку пропонує зобов’язати дотримуватися цієї норми всіх без винятку суб’єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги. Усі вони мають забезпечити можливість безготівкових розрахунків. Для цього треба встановити платіжні термінали. Ця норма не є ще законопроектом, а лише розглядається як варіант, запропонований до обговорення.

Хто і коли має встановити платіжні термінали

Торговці із загальною системою оподаткування, згідно з цим законопроектом, мають встановити платіжні термінали для безготівкових розрахунків до 1 липня 2018 року.

Якщо запропонована норма набуде чинності, наступними стануть платники єдиного податку II та III груп із торгівельною площею до 20 м² у містах. Вони зобов’язані забезпечити перехід на безготівкові термінали до 1 січня 2019 року. Для сіл ця норма почне діяти з 1 липня 2019 року. Для ФОП I групи на спрощеній системі оподаткування встановлення платіжних терміналів стане обов’язковою умовою пізніше. Ця норма для них почне діяти з 1 січня 2020 року. Установку таких терміналів контролюватиме ДФС.

У Міністерстві економіки підрахували, що введення таких вимог вплине приблизно на 183 тис малих і мікропідприємців. Раніше, у травні 2017 року, почала діяти норма, за якою магазини на спрощеній системі та інтернет-магазини мають продавати товари із видачею касового чека.

Раніше ми повідомляли, що безготівкові платежі в Україні зрослиВ Україні зросла частка безготівкових платежів за підсумками 2017 року.