У Львові презентували сайт для людей із вадами зору

Čytaty latynkoju
У Львові презентували сайт для людей із вадами зору

У Львові створили унікальний для України сайт для людей з вадами зору. Тут можна завантажити книги, написані шрифтом Брайля та подивитися мультики з аудіодискрипцією.

У чому перевага проекту

Головна перевага сайту — в його навігації. Залежно від діагнозу і зорових можливостей, користувач може змінювати розмір шрифту (більше, менше) та колір фону, аби полегшити сприйняття (помаранчеві літери на блакитному тлі або білі на чорному). Окремої уваги варта бібліотека. У відповідній категорії знаходяться книги українських письменників.

Файли відредаговані у програмі Ducsbery із рельєфно-крапковим шрифтом. Достатньо підключити брайлівський принтер, і за годину роботи будь-хто матиме готову книгу. Подібні послуги в Україні досі ніким не надавалися. У розділі «Аудіодискрипція» на маленьких глядачів чекає 26-серійний мультфільм «Лис Микита».

У Львові презентували сайт для людей із вадами зору

Проект профінансував департамент розвитку Львівської міської ради. Його вартість – 77 тис грн.

Нагадаємо, що українець створивДодаток для людей із вадами слуху — розробка українця мобільний додаток для людей із вадами слуху. Мета розробки — полегшити життя тих, хто має вади слуху. Сьогодні створена ним розробка стає дедалі популярнішою не лише в Україні, а й за її межами.