Українські факт-чекери збирають кошти на кампанію перевірки політиків

Čytaty latynkoju
Українські факт-чекери збирають кошти на кампанію перевірки політиків

Фактчекінгова платформа вже 2 роки перевіряє слова українських політиків та спростовує брехню у їхніх промовах. За даними першого рейтингу від VoxCheck, середньостатистичний політик в Україні каже неправду, перебільшує чи маніпулює у 2 випадках із 3.

Як працює платформа VoxCheck

Протягом 2018 року VoxCheck перевірятиме ТОП-20 діячів на українській політичній сцені. Потім аналітики готуватимуть рейтинг за критеріями «брехун» та «правдоруб». Після дослідження команда проекту створить платформу «Онлайн-антологія брехні та маніпуляцій». Сервіс допоможе у 2 кліки побачити картину неправди та маніпуляцій українського політикуму. Поруч із неправдою та маніпуляціями дослідники-ентузіасти публікуватимуть факти, аби бачити, де є правда у словах політиків. Варто додати, що проект запустився на початку 2016 року. Тоді українці допомогли VoxCheck зібрати на «Спільнокошті» 372 тис грн. Цього разу потрібно трохи більше 241 тис грн. Кампанія на майданчику для краудфандингу вже стартувала.

Нагадаємо, що українців раніше запросилиУкраїнців запрошують стати «Агентами Спільнокошту» стати «Агентами Спільнокошту». Мета цього кроку — створення мережі сертифікованих «Агентів Спільнокошту», здатних поглиблювати вплив колективного фінансування проектів та стартапів як інструменту для соціального впливу та покращення суспільства. Раніше ми також розповідали вам про ризики інформаційних війнЩо означатиме інформаційна війна для 2018-го — і як її виграти у 2018 році та про те, як відрізнити фейкові новиниЯк розпізнати фейкові новини та статті від справжніх.