Із 1 січня 2018 року зменшено дозволену швидкість автівок у містах та селах

Čytaty latynkoju
Із 1 січня 2018 року зменшено дозволену швидкість автівок у містах та селах

Постановою українського уряду із 1 січня 2018 року встановлено нову максимальну швидкість руху для усіх типів транспортних засобів в межах населених пунктів на території України.

Як змінено швидкість руху для транспорту у 2018 році

Кабінет Міністрів України зскоротив максимум швидкості для автомобільного транспорту на дорогах в межах населених пунктів усіх типів. Новий рівень складає 50 км/год замість 60 км/год. Нові ліміти визачено постановою уряду №883 від 10 листопада 2017 року. Після опублікування у газеті «Урядовий кур’єр» постанова стала чинною із 1 січня 2018-го.

За словами урядовців, зміна до правил дорожнього руху в Україні має підвищити рівень безпеки на дорогах як для водіїв та пасажирів, так і для пішоходів. Зазначимо, що згідно із нормами більшості країн ЄС визначено саме такий ліміт швидкості. Також є країни, де максмиальна швидкість руху в населеному пунктів — 30 км/год. Запровадження нових обмежень швидкості стало знову на часі після декількох резонансних ДТП наприкінці 2017-го року, внаслідок яких загинула одномоментно чимала кількість учасників дорожнього руху. Тоді ж прозвучали перші пропозиції щодо обмеження швидкості в містах та накладання нових штрафів на порушників. За словами ініціаторів таких змін, лише подібні кроки в змозі повернути ситуацію на дорогах у нормальне русло.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про зміни у правахАвтомобілісти та їхні права — що пропонує змінити уряд автомобілістів та порядку надання водійських посвідчень. Відповідні пропозиції вніс уряд України у 2017 році.