Легендарна ОС від Apple стане доступна безкоштовно у 2018 році

Čytaty latynkoju
Легендарна ОС від Apple стане доступна безкоштовно у 2018 році

Проект Lisa Apple, можливо, є найбільш завантажуваним розділом в історії компанії, і завдяки Музею комп’ютерної історії ви зможете скористатися першим графічним інтерфейсом XX століття без потреби платити $10 тис (саме стільки коштував цей комп’ютер у 1983 році).

Що варто знати про повернення Apple Lisa

Куратор програмного забезпечення в Музеї комп’ютерної історії у США нещодавно оголосив, що вихідні коди операційної системи та додатків Lisa були відновлені. Станом на грудень 2017 року конверсія коду розглядається компанією Apple. Після того, як огляд буде зроблено, музей випустить текст про значення цього проекту та зробить код доступним для всіх у 2018 році.

У випадку, який спровокував ворожнечу між Стівом Джобсом і Біллом Ґейтсом7 нових передбачень майбутнього від Білла Ґейтса, команда Apple відвідала лабораторію Xerox PARC, щоб перевірити свою роботу на графічних інтерфейсах. Як випливає з цієї історії, Xerox по суті зрозумів ключ до створення сучасного ПК, але не міг втілити це з технологічної точки зору. Джобс запропонував Xerox можливість придбати 100 тис акцій у своїй компанії за ціною попередньої IPO в розмірі $10 кожна в обмін на дозвіл інженерам «гратися» з технологією Xerox протягом трьох днів. Інженери взяли те, що вони дізналися від Xerox, — і створили Lisa.

Чим відрізнялася ця операційна система

Apple Lisa була найсучаснішою машиною, і одна з перших запропонувала споживачам графічний інтерфейс, мишу та файлову систему. Проте комп’ютер був надзвичайно дорогим як для широкої аудиторії. Крім того, ця розробка стала приводом для ворожнечі між Джобсом та Ґейтсом. Останній у відповідь наголосив, що першим ідею графічного інтерфейсу та миші «вкрав» саме Джобс, підгледівши ці напрацювання у Xerox. Офіційне пояснення назви полягало в тому, що воно було абревіатурою «Локальна інтегрована архітектура системи». Проте як йдеться у авторизованій біографії Стіва Джобса, насправді систему назвали на честь його найстаршої дочки Ліз Ніколь Бреннан.

Раніше ми розповідали вам про те, що Apple розпочала продажі найдорожчого iMacApple розпочала продажі найдорожчого iMac в історії в історії.