Комбінати Маріуполя переводять на екологічні євростандарти

Čytaty latynkoju
Комбінати Маріуполя переводять на екологічні євростандарти

Сфера металургійної промисловості традиційно вважається однією із найбільш екологічно небезпечних в Україні. Тому запровадження низки новітніх стандартів та контролю за їхнім дотриманням є важжливою складовою реформування галузі. В основному комбінати працюють у екологічному напрямку, але й намагаються розширити асортимент продукції та підвищити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Що модернізують маріупольські комбінати

На одному із металургійних комбінатів триває будівництво додаткового комплексу. Його планують запустити у 2018 році. Він працюватиме у 2,5 рази екологічніше, ніж того вимагають суворі європейські стандарти. Аналогів такого обладнання немає в Україні. Також на комбінаті повним ходом триває реконструкція аглофабрики. Там незабаром з’явиться комплекс очистки димових газів від сіркових сполук.

Об’єм інвестицій склав $220 млн. Планується на 80% замінити обладнання. Першу партію нового устаткування отримають вже у січні 2018 року. Повні випробування нового устаткування відбудуться 2019 року, коли повністю закінчать всі роботи на об’єкті. На металургійному комбінаті «Азовсталь» застосовують рукавні фільтри, які дозволяють вдвічі зменшити викиди пилу в повітря.

Нагадаємо, що ЄБРР надаєЄБРР надає інвестиції на модернізацію металургійного гіганта України інвестиції на модернізацію іншого металургійного гіганта України у розмірі $350 млн.