Технології цифрового підпису в Україні отримали криптографічний захист

Čytaty latynkoju
Технології цифрового підпису в Україні отримали криптографічний захист

Вдосконалення документообігу за допомогою електронних каналів неможливе без використання все більш прогресивних технологій цифрової верифікації документів. Саме тому низку технологічних змін внесено до механізмів захисту електронного цифрового підпису (ЕЦП) в Україні. Нові технології цифрового підпису дадуть можливість застосовувати криптографічні алгоритми RSA та ECDSA для надання електронних послуг.

Що дає нововведення із використанням такого підпису

Це гармонізує електронний документообіг із країнами Європейського Союзу. А ще такий крок дозволить запровадити в Україні сучасний механізм електронної ідентифікації Mobile ID. За допомогою Mobile ID будь-який громадянин України, маючи мобільний телефон та електронний цифровий підпис, зможе написати юридично значущий документ (угоду, заяву, звернення) та завізувати його. Це спростить документообіг та дасть змогу заощадити час на відвідуванні установ чи пересиланні паперових документів.

Цей правочин матиме таку ж юридичну силу, як і угода, складена між сторонами на папері, засвідчена підписами й печатками. Додамо, що Угодою про асоціацію між Україною та ЄС передбачено взаємне визнання сертифікатів електронного цифрового підпису, виданих населенню. Запровадження цієї технології повсюдно дасть змогу країні наблизитися ще на крок до стандарів Євроспільноти.

Нагадаємо, ми інформували вас, що раніше 2017 року громадяни України отрималиУкраїнці отримали можливість онлайн-реєстрації земельних договорів можливість онлайн-реєстрації земельних договорів. За допомогою нової електронної послуги реєструвати договори оренди землі сільськогосподарського призначення тепер можна, не полишаючи домівки чи офісу.