США допоможуть Україні зі зберіганням ядерного палива

Čytaty latynkoju
США допоможуть Україні зі зберіганням ядерного палива

Зберігання та переробка ядерного палива — важливе питання, з яким стикаються усі країни, в яких є ядерні реактори та атомні електростанції. Сторони підписали кілька угод, які забезпечують фінансування проекту для розробки та будівництва довгострокового централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Йдеться про 3 атомних електростанції: Рівненську, Хмельницьку та Южноукраїнську. Місце зберігання розташоване на відведеній ділянці Чорнобильської зони відчуження. На часі дізнатися докладніше про порядок утилізації пального згідно нових домовленостей.

Навіщо стільки грошей

Кошти від міжнародної спільноти підуть на постачання контейнерів для зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, та іншого обладнання, яке буде надане американською компанією Holtec International. Фінансова установа уряду США OPIC застрахує політичні ризики (BOC Coverage) за кредитом на $250 млн. Проект дає змогу заощадити значні кошти завдяки своренню альтернативи послугам північно-східної сусідки щодо зберігання та переробки ядерного палива як країни-монополіста. Тепер Україна від неї не залежатиме.

Яка користь від цього проекту українцям

Цей проект створить нові робочі місця. Попередньо домовилися про 160 місць. Крім того, у рамках проекту передбачається екологічна реабілітація та повернення до господарської діяльності частини Чорнобильської зони відчуження. Очікується і підвищення інвестиційної привабливості українського енергетичного сектору.

Нагадаємо, що нещодавно презентувалиПрезентована перша туристична мапа Чорнобильської зони першу туристичну мапу Чорнобильської зони. На ній зображені 6 основних локацій місцевості. Тепер нею можуть користуватися і українські, й іноземні туристи.